План-конспект заняття з аплікації, ліплення (середня група) на тему: Конспект "Знайомство із солоним тестом". Конспект заняття з художнього ліплення із солоного тіста "Свічник"

Світлана Железниченко
План-конспект відкритого заняття«Вироби із солоного тіста»

Тема заняття: «Виготовлення вироби із солоного тіста Їжачок» .

Форма занять: заняття – фантазія.

Тип заняття: комбінований.

Методичне оснащення: малюнки звірів, технологічна карта.

Обладнання та матеріали: олівці, фарби, пензлі, солоне. тісто.

Ціль: познайомити учнів з особливостями ліплення із солоного. тіста; розвивати логічні здібності, порівняльні вміння учнів; виховувати працьовитість, акуратність; заохочувати самостійність та творчий підхіддо роботи; застосовувати здоров'язберігаючі технології.

Навчальні: сприяти набуттю навичок узагальнення та аналізу матеріалу, виділенню основних елементів, найбільш характерних для різних представників тварини, вмінню поєднувати їх з іншими, створюючи фантастичні образи.

Виховні: сприяти формуванню екологічної та моральної культури особистості дитини

Розвиваючі: створювати умови для розвитку інтересу дітей до живої природи, розвитку творчих здібностей та фантазії

1. Організаційна частина: привітання; перевірка робочого місця та інструментів дітей; повторення правил ТБ під час роботи з солоним тестомта робочими інструментами.

2. Основна частина.

Закріплення пройденого матеріалу.

Робота із картками.

На сьогоднішньому уроці ми ліпитимемо з тіста. Розгляньте уважно фігурки, подумайте та скажіть, з яких частин складається перша фігурка-морква? Якими прийомами було виконано тулуб? Назвіть прийоми, які використовувалися при ліпленні колобка? Подивіться на дві картинки, чим вони відрізняються? Яка у них особливість? (Верхні фігурки – об'ємні, нижні плоскі).

Фізкультхвилинка тематична.

Хомка-хомка-хом'ячок

(І. п. - стійка, руки на поясі, на кожне слово поворот праворуч, ліворуч.)

Смугастий бочок.

(І. п. - основна стійка, руки витягнуті вздовж тулуба-

на кожен склад нахил праворуч, рука права ковзає по тулубу та нозі вниз. На другий склад нахил вліво, ліва рука ковзає вниз, права вгору.)

Хомка рано встає.

(І. п. руки вгорі, потягуються, встають на шкарпетки.)

Шийку миє.

(Масують руками шию.)

Вушки треть.

(Труть вушка руками.)

Забирає хомка хатку.

(На кожен склад руху руками вправо вліво-імітація підмітання мітлою.)

І виходить на зарядку. (Маршують.)

Раз два три чотири п'ять,

Хомка сильним хоче стати.

(На слово «раз»руки витягнуті убік, на слово "два"згинаються в лікті до плечей, на слово "три"руки розгинаються і т. д.)

Молодці, хлопці, веселий, сильний хом'ячок із вас вийде.

3. Практична частина.

Вивчення нового матеріалу.

Творче завдання. Виконання вироби із солоного тіста«Їжачок». Діти повинні вигадати назву своїй тварині.

Послідовність виконання вироби:

Скачати кульку. Покласти його на стіл і пом'яти рукою.

З одного боку витягнути тісто щипкомщоб вийшла головка з носиком.

Взяти сірники та розламати кожну надвоє. Встромити сірники в тісто - це будуть голки.

Два сірники встромити головками назовні дома очей, одну – місці носа. Висушити іграшку на дошці, розфарбувати їжачка, коли висохне.

Вправа на дихання

Уявіть, що у вас на долоні лежить шматок ватки. Який він за вагою? Давайте на нього подаємо! Вправа «Здуй ватку» 4-5 разів.

4. Заключна частина.

Виставка дитячих робіт. Коментарі дітей. Самоаналіз робіт. Аналіз робіт педагогом.

Публікації на тему:

Спочатку готуємо тісто, беремо склянку солі "Екстра", склянку борошна та півсклянки води. Тісто має вийти еластичним. Все тісто готове.

Конспект з художньо-естетичного розвитку (ліплення) для дітей дошкільного віку«Пригощання для іграшок із солоного тіста».

Конспект заняття з ліплення «Хліб, хлібобулочні вироби» (із солоного тіста) для дітей 6–7 роківМета: Вчити дітей замислювати зміст своєї роботи на підставі особистого досвіду. Завдання: Освітнє: Вчити дітей замислювати зміст.

Конспект заняття з ліплення із солоного тіста «Кошик з трояндочками-подарунок мамі»Ліплення із солоного тіста: «Кошик з трояндочками, подарунок – мамі». Мета: Створення умов прояви творчої активності дітей через.

Діти дуже люблять ліпити із солоного тіста. Воно не приліпає до рук і дуже м'яке на дотик. Тісто для ліплення я роблю своїми руками перед самою.

Діти дуже люблять ліпити всіляких звірят із пластиліну, проте, на жаль, такі чудові статуї зовсім недовговічні. Щоб зробити.

Конспект заняття на тему:

« Солоне тісто. Ліплення. Валентинка»

Вступ

Чудеса із солоного тіста.

Солоне тісто - рецепти та способи ліплення різні та багатоваріантні, тому що ліпити із солоного тіста - велике задоволення та радість! І тому практично кожен майстер створює свій власний рецепт. А також і назва своєї техніки - тістопластика, хлібосол, біокераміка, мукасолька.

Універсальний рецепт солоного тіста : 2 склянки борошна; можна в муку|борошно|, не виходячи з норми двох склянок, додати|добавляти| сухий крохмаль. Наприклад, 1,5 склянки борошна + 1/2 ст. крохмалю. З додаванням крохмалю тісто стане еластичнішим. З такого тесту особливо добре виходять тонкі деталі, наприклад, пелюстки квітів.), 1 склянка солі, 1 неповна склянка води, приблизно 180 г, можна додати 2 стіл. ложки клею ПВА. Замість води можна зварити клейстер із крохмалю.

Змішати усі компоненти. Вимісити тісто до тих пір, поки маса не стане одноріднийі еластичноюЯкщо тісто виходить рідким, то можна вимішувати його далі, додаючи потроху борошна доти, поки воно не стане пружним.

Воду можна замінити киселем з крохмалю, тоді маса буде набагато пластичнішою. Кисільроблять так:

Одну столову ложку крохмалю розчиніть у 1/2 склянки холодної води. А ще 1 склянку води нагрійте в невеликій каструльці до кипіння. Влийте в киплячу воду розчин крохмалю, помішуючи. Коли вміст каструлі загусне і стане прозорим, вимкніть вогонь. Дайте киселю охолонути і влийте його в суміш борошна із сіллю замість води.

Способи фарбування солоного тіста.Підфарбовувати солоне тісто можна харчовими барвниками, аквареллю або гуашшю. Фарбувати можна і при приготуванні тіста, вводячи барвник при замісі, і вже готовий виріб - по поверхні.

Відмінний шоколадний колір виходить при додаванні какао. Можна експериментувати і з іншими природними барвниками – сажею, соком буряків, моркви, охрою тощо. Можна виріб із солоного тіста підрум'янити в духовці, природного кольору.

При підфарбовуванні треба враховувати, що після висихання колір стане менш насиченим, але якщо ви покриєте лаком - знову стане яскравіше. Який лак можна використати? Акриловий та художній – це дуже добре. Можна застосувати і звичайний будівельний на водяній основі для поверхонь, що дихають, тобто. для паркету чи дерева.

Особливості та способи приготування солоного тіста.Є кілька речей, які із солоним тестом робити не можна. Так, наприклад, не можна додавати в солоне тісто млинне борошно (або борошно з будь-якими іншими добавками), так як фігурки при висиханні піднімуться як гарне тістодля пирогів та потріскаються.

Також не можна додавати сіль йодовану, великі вкраплення не розчиняються, згодом тісто не однорідне - в крупинку. Так само не можна додавати кам'яну сіль без попереднього розчинення.

Щодо води. Так, у тесті найкраще використовувати дуже холодну воду; додавати обов'язково частинами по 50 мл після кожного додавання вимішувати (пов'язано з тим, що для різного борошна, може знадобитися різна кількість води).

Сіль спочатку перемішується з борошном, а потім у готову масуналивають воду.

Солоне тісто зберігають в поліетиленовому пакеті або контейнері, що щільно закривається. Солоне тісто з поліетиленового пакета краще діставати маленькими шматочками, так як грудочки тіста досить швидко покриваються скоринкою і при розкочуванні або ліпленні ці сухі скоринки псують вигляд.

І ще один момент якщо фігурки товстувати (більше 7 мм) то після першого етапу, потрібно зі зворотного боку вийняти надлишок тіста (Малюнок є в книзі у Ханановой, на сторінці - в книжках).

Тісто може вийти занадто м'яким. Тоді вчиніть так: змішайте на дні миски столову ложку борошна зі столовою ложкою солі. Притисніть ком тесту до цієї суміші, а потім сумнівайте його. Вчиняйте так доти, поки тісто не стане щільнішим.

Ліпити або вирізати фігурки можна відразу на деку. Деко попередньо слід зволожити водою, у такому випадку між виробом і поверхнею листа не утворюються бульбашки, отже, поверхня виробу буде рівною і стійкою.

Все, що відвалюється - просто чудово і головне не помітно приклеюється клеєм ПВА.

Спукування або потріскування виробу із солоного тіста відбувається у трьох випадках:

    Якщо неправильно підібрано борошно. Для більшої міцності можна додати тісто житнього борошна(колір буде тепліший і потріскування не повинно бути) (наприклад, склянка звичайної + склянка житня, 1 до 1), 50 гр. крохмалю - теж надають тесту еластичність і не дають потріскатись. Також можна додати клей ПВА, оскільки він теж надає пластичності і не дає піднятися тесту.

    Якщо неправильно виконано сушіння (див. наступний розділ)

    Якщо потріскування сталося після фарбування, це означає, що виріб не до кінця просохнув (виріб продовжує сохнути і повітрі треба кудись подітися) тому тріскається поверхня фарби або лаку. Не поспішайте пофарбувати або покрити виріб лаком, щоб потім не шкодувати і не переробляти.

Часто поставлене питання: як сушити солоне тісто?Сушити найкраще на повітрі в природних умов, але це довго (повне висихання може зайняти тиждень і більше - особливо, якщо вологість при сушінні висока - оскільки сіль натягує вологу), тому сушити можна в духовці, дотримуючись кількох правил.

    Духовка має бути на мінімальній температурі

    Добре якщо сушіння йде з прочиненою кришкою духовки

    Не можна класти вироби в гарячу духовкуОдночасно, нагрівання має відбуватися поступово. Так само як і витягувати виріб з духовки, краще якщо воно остигає поступово замість духовки.

    Ідеально виробляти сушіння в кілька етапів: годину посохло з одного боку, перевернули виріб, сохне з вивороту. Я ще роблю перерви між сушками, годину сохне в духовці - добу сохне саме - потім знову півтори години в духовці зі зворотного боку.

Час сушіння виробу із солоного тіста залежить від товщини самого виробу. А також від застосованого рецепту виготовлення. Так, тісто із вмістом олії, крему і т.д. сохне набагато довше тіста без олійних добавок.

Щоб уникнути потріскування виробу можна виробляти сушіння в три - чотири етапи, в духовці на самому мінімумі і обов'язково з відкритою кришкою приблизно по годині-півтори, потім перерва години на дві - на три, або на всю ніч, виріб сохне сам, а потім знову увімкнути духовку принаймні з відкритою кришкою.

При природному і духовковому сушінні вироби необхідно повертати при кожному етапі сушіння тобто. годину сохне лицьовою стороною, відпочиває, на етапі слід перевернули і сохне вже зворотною стороною.

Цілі заняття:

    Освітні:

    • вивчати прийоми ліплення з кольорового тіста;

      вчити користуватися шаблонами та інструментами;

    Розвиваючі:

    • розвивати естетичний смак;

      знайомити дітей із властивостями солоного тіста;

      розвивати координацію рухів та мускулатуру рук, пальців;

    Виховні:

    • акуратність у роботі;

      самостійність;

      творче ставлення до роботи;

      виховувати культуру праці.

Матеріали та інструменти:

Для учнів:інструменти для ліплення, стрижень від кулькової ручки, борошно, вода, солоне тісто, гвоздика, картон, клейонка, ганчірочка для рук.

Для педагога:зразок готового виробу, шаблони, солоне тісто для демонстрації прийомів ліплення, технологічна карта послідовності виготовлення виробу.

Хід заняття

Етапи заняття

IОрганізаційна частина (1 хвилина)

Вітання.

Організація учнів.

Перевірка готовності до заняття.

IIВступна частина (5-7 хвилин)

1. Розмова «День Святого Валентина».

2. Оголошення теми заняття.

3. Демонстрація готового виробу.

Подарунки на день усіх закоханих. Різні видивалентинок.

IIIОсновна частина (10 хвилин)

1. Аналіз зразків виробу.

2. Інструменти до роботи.

3. Організація робочого місця.

4. Колективне складання плану роботи.

    матеріал: солоне тісто;

    валентинка вирізається за шаблоном з розкатаного в корж тесту;

    наноситься рельєфний малюнок по краю серця стрижнем від кулькової ручки;

    окремо виліплюються листочки, наноситься рельєф;

    виліплюється яблуко, для серединки використовується гвоздика;

    деталі з'єднуються між собою водою;

    після того, як валентинка висохне її можна покрити лаком.

Інструменти: качалка, стека, стрижень для кулькової ручки.

При роботі використовувати клейонку, картон, ганчірочку для рук.

План роботи:

    розкотити тісто завтовшки 1 см.;

    вирізати за шаблоном серце;

    зробити рельєфний малюнок стрижнем від кулькової ручки;

    заготовити деталі листя та яблуко;

    компонування та з'єднання деталей на валентинці;

IVПрактична робота (20 хвилин)

1.Вступний інструктаж із заготівлі валентинки.

2.Самостійна робота.

3.Інструктаж із заготівлі деталей.

4. Самостійна робота.

5.Оформлення роботи.

6.Аналіз кращих робіт.

Зверніть увагу на організацію робочого місця.

Звертати увагу до типові помилки.

VПідсумкова частина (2-3 хвилини)

1.Прибирання робочого місця.

2.Аналіз роботи групи.

Прибрати залишки тіста, вимити інструменти та клейонку, скласти інструменти та шаблони у коробочку.

Конспект заняття з ліплення із солоного тіста. Тема: «Нерпеня на крижині».

Програмний зміст.
1. Вчити дітей створювати образ тварини.
2. Закріплювати вміння працювати із солоним тестом, закріпити прийоми розкочування, відтягування, сплющування, ретельно згладжувати поверхню.
3. Розвивати образне сприйняття та уявлення, уяву, дрібну моторику рук.
4. Виховувати самостійність, творчість, акуратність у роботі, вміння доводити розпочате остаточно.

Матеріали: ілюстрації з нерпами на крижині, іграшка – нерпін, солоне тісто, дощечки, стеки, серветки, горошинки чорного перцю для очей, щетинки від зубної щітки.

Попередня робота: читання художньої літератури, розгляд ілюстрацій, перегляд презентацій, дидактичні ігри, малювання.

Хід заняття:

Хлопці! Перш ніж розпочнеться наше заняття, давайте встанемо в коло і візьмемося за руки. Як приємно триматись за руки. Усміхніться один одному. На минулому занятті ми говорили про мешканців Ладозького озера та озера Байкал.
Скільки слів присвячено цим чудовим озерам.
Люблю свій край,
Карелію рідну
Люблю її природу красу
І Ладогу з глибокою водою.
А ці рядки присвячені Байкалу.
Люблю свій край,
Люблю його природу,
Сивий Байкал
З прозорою водою.

Ой, хлопці мені здається, я чула якісь жалібні звуки. Ну, звісно, ​​а ось і той, хто видавав ці звуки. (З'являється іграшка нерпа)
- Подивіться, у неї сльози на очах. Що ж сталося?

Хлопці, у нерпи трапилося лихо. Холодний вітер Ладоги та Байкалу перетворив її дитинчат на камінці. Давайте допоможемо нерпі та теплом своїх маленьких ручок, своєю любов'ю до природи ми допоможемо нетерплячому повернутися до своєї мами.
-Давайте, розглянемо нерпу.
- Які частини тіла є у нерпи? (Відповіді дітей)
- Голова з конусоподібним тулубом, є 2 ласти та хвіст, який служить кермом, 2 чорні очі та вуса.
- Ось таких терплять, ми зараз, ліпитимемо. (Показ готової роботи)
- А зараз, я покажу, як ліпити нерпенка:
Показ способів виконання:
Перший етап: потрібно взяти весь шматок, трохи відщипнути тіста для ласт.
(Маленький шматочок відкласти убік). З великого шматка прямими рухами катаємо тулуб у формі конуса.
Наступний етап роботи: за допомогою стеки робимо надріз, вказівним та великим пальцем надаємо потрібну форму хвосту (прищипуємо). З тіста, що залишилося, зробимо 2 ласти (скатаємо 2 маленькі товсті ковбаски, приплюснемо, за допомогою стеки зробимо рубчики на ластах, хвості) і з'єднаємо з тулубом; щічки (2 маленькі кульки), очі (2 горошинки) і вусики (щетинки).
- Ось і готове нестерпне. Запам'ятали, як я робила нерпенка?
Давайте повторимо етапи роботи.

Пальчикова гімнастика:
Ми з тобою сніжок зліпили (кругові рухи по лівій долоні)
Доріжкою прокотили.
Круглий, міцний та холодний (рух долонями вгору, вниз)
Зі сніжинок щільний, щільний.
Пальцями його пом'яли (крутять за допомогою пальців)
І долоню поміняли.
Він у руках обертається (по іншій долоні)
Нам він дуже подобається.
А тепер граємо в хованки (у кулачці ховаємо)
Де сніжок?
Знайди дружок (відчиняємо).
- самостійна робота дітей.

Фізхвилинка:
1, 2, 3, 4, 5 – всі вміємо ми рахувати.
Раз! Піднятися, потягтися,
Два! Зігнутися, розігнутися,
Три! У долоні три бавовни,
Головою три кивки.
На чотири – руки ширші,
П'ять - руками помахати,
Шість – за парту сісти.

Ну, що ж, а тепер приступимо до роботи.
(Виконання роботи дітьми під музичний супровід)

- А тепер, візьміть своїх нерпенят у долоні легенько подуйте на них, зігріваючи теплом свого дихання.
- Дивіться, та вони ж ожили від тепла вашого дихання, від вашої доброти, а
подивіться на маму нерпу, сльози у неї зникли і вона дуже рада, що ми всі разом повернули їй діток
- Діти, адже ми з вами знаємо вірш про нерпу. Давайте прочитаємо.
Якось у кучугурах засніжених,
У барлозі норі – крижаний.
Народився нестерпний ніжний,
У нерпи студеною часом,
І нерпа синочка пестила,
Годувала його молоком,
І ніжно його лизала,
Шорстким своєю мовою.

Мета: Вивчити технологію виготовлення декоративного свічника із солоного тіста. Створити умови вихованцям у розвиток творчих здібностей у практичній діяльності.

  1. Навчити виготовляти декоративні свічники із солоного тіста.
  2. Розвивати творчі здібності.
  3. Формувати вміння долати труднощі.
  4. Виховувати терпимість, уміння слухати інших, здатність злагоджено працювати у команді.

Форма заняття: бесіда, гра, практична робота.

Час проведення заняття: 40 хвилин.

Наочність, матеріально-технічне забезпечення: фігурки та фотографії кішок, фотографії сувенірів, картин із солоного тіста. Свічник у формі кота (зразок), клейонки, солоне тісто, свічки (чайні у гільзі), стаканчики з водою, кисті.

Для конкурсу “Котофей”: 2 гумові м'ячі, кошик або картонна коробка.

Хід заняття

1 етап. Організаційно-підготовчий.

Здрастуйте хлопці! Я дуже рада нашій зустрічі і сподіваюся, що у вас чудовий настрій. Давайте один одному усміхнемося. Сьогоднішнє заняття незвичайне.

Я ставитиму вам запитання, а ви відповідатимете на них, але тільки всі разом, хором. Подивимося, які ви дружні хлопці. Домовились?

  • Ви любите грати?
  • А загадки вмієте відгадувати?

Тоді відгадайте загадки:

Навіть по залізному даху
Ходить тихо, тихіше за мишу.
На полювання вночі вийде
І як удень усе бачить.
Часто спить, а після сну
Вмивається вона.
(кішка)
Вигнув спину він дугою,
Зам'яукав.
Хто такий?
Потягнувся солодко -
Ось і вся загадка.
(Кіт)

Молодці. Це все про кішок.

Кішка тварина міфічна та магічна. Невипадково у Стародавньому Єгипті існував культ кішки. Її шанували як божество і втілювали з радістю.

На Русі довгий часіснував звичай у новий будинок впускати спочатку кішку, а потім уже входити господарям. Вважали, що так кішка приносить у хату щастя.

У Японії майже в кожному будинку є статуетка кішки з піднятою лапою, яка, за повір'ям, приносить щастя.

Китайці теж вважають, що вона допомагає людині, захищає її будинок від злих духів.

Кішки можуть лікувати свого господаря, забираючи його негативну енергію. У сім'ї, де живе кішка, енергетична атмосфера краща.

Іграшкова кішка наділяє свого власника інтуїцією.

Тема нашого заняття: "Ліплення свічника-кота".

Що ж таке свічник?

Свічник – це підставка для свічки.

Свічники бувають мідні, срібні та бронзові. Свічники можна не тільки купити в магазині, але й зробити своїми руками. З глини та з солоного тіста виходять гарні та цікаві свічники. Ними можна прикрасити будь-який інтер'єр, а свічки у свічниках створюють у будинку особливу атмосферу таємничості.

Я пропоную вам зробити свічник із солоного тіста.

2 етап. Основний.

Спочатку ми трохи пограємось. Проведемо конкурс, який називається "Котофей".

Для цього мені потрібні 2 команди (Діти самостійно поділяються на дві команди.)Вигадайте назви своїм командам. Я дам вам м'ячі, а ви по черзі кидатимете їх у кошик, кожне влучення принесе команді 1 чарівний бал, тобто протилежну команду потрібно перетворити на “Котофея”. Переможе та команда, яка швидше перетворить суперників на “Котофєєв” (1 бал = одна літера слова). "Котофеї" мають виконати бажання переможців - дружно м'якнути три рази. (Йде конкурс)

Поки ви відновлюєте сили після конкурсу, я розповім трохи про історію виникнення тестопластики. Дам рецепт приготування солоного тіста.

У давні часилюди з борошна та води ліпили хлібні коржі і обпалювали їх на розпеченому камінні.

Стародавні єгиптяни ще 5000 років тому випікали безліч різних сортівхліба.

А в Європі в давнину фігурний хліб робили з дріжджового тістаі лише руками, без допоміжних матеріалів.

Але з тіста випікали не лише хліб.

Стародавні інки ліпили з тіста жертовні фігурки людей та тварин. Китайці – маріонеток. Великою популярністю користувалися декоративні вироби.

У Росії існував з давніх-давен звичай ліпити хлібні фігурки на забаву собі і дітям.

У Чехії, Словаччині, Польщі ліпили цілі картини із тіста.

Вироби з тіста давня традиціяАле й сьогодні солоне тісто дуже популярний матеріал для ліплення.

Хочу познайомити вас із чудовим та добрим матеріалом – солоним тестом. Декілька слів про властивості солоного тіста. Тісто доступний для всіх матеріал. Його можна заготувати про запас і зберігати в холодильнику кілька днів. Солоне тісто пластично, не маже руки і не тане. Тісто можна зробити кольоровим, додаючи фарби у воду при замішуванні або розфарбувати готовий висохлий виріб. Після випалу або сушіння такі вироби тверднуть і можуть зберігатися довго.

Рецепт солоного тіста простий: 2 склянки борошна, 1 склянка дрібної солі, 1 склянка води. Головне добре вимісити та розім'яти, поки тісто не стане еластичним.

Важливий момент: замішуючи тісто, думайте про щось приємне, хороше, і тісто вбере в себе добрий і лагідний дотик ваших рук.

Давайте пригадаємо, як ліпити із солоного тіста.

З тіста ліплять майже як із пластиліну чи з глини. Кульки катають також як із пластиліну в долоньках або на столі. Якщо кулька не виходить, потрібно ще раз пом'яти тісто і знову скачати. А от паличку ковбаску роблять інакше. Лише на столі. І окрім звичних рухів виконують ще й затискачі по всій довжині деталі. Покатали, по всій довжині пальцями стиснули, знову покатали і так, поки деталь не буде потрібної довжини і товщини. Якщо ви просто кататимете ковбаску, вона розвалиться.

Для того, щоб прикріпити один шматочок тіста до іншого, використовується вода. Коли ви робите аплікацію з паперу, то знаєте, що багато клею брати не можна. Також і тут, якщо взяти багато води тісто розм'якне, і липнутиме до рук. Тому акуратно пензлик опускаємо у воду і змащуємо тільки ту ділянку, до якої ми приклеїмо іншу деталь.

Ви трохи відпочили, тепер попрацюємо.

Зробимо розминку для рук, щоби підготувати їх до роботи. Виконаємо вправи:

1. "Ведмедик дереться по дереву" (Пересувати пальці по олівцю вгору).

2. "Кулак-долонька" (одна рука стиснута в кулак, інша відкрита і навпаки).

3. "Здобичуємо вогонь" (потерти долоньку долонькою).

Ми повторили, як треба працювати із солоним тестом, приступаємо до виконання свічника.

Практична частина:

1. Візьміть великий шматоктіста і скачайте кулю, а з кулі зробіть моркву. Це буде тулуб кота.

2. Візьміть свічку і обережно втисніть у тулуб.

4. Укладіть хвіст (як вам подобається). Прикріпіть його до тулуба за допомогою води.

5. Візьміть два однакових шматочки тіста, скачайте кульки – це лапи, приклейте їх до тулуба, зробіть надрізи (оформіть пазурі).

6. Скачайте кульку для голови. Відтягніть та оформіть вушка.

7. Далі працюємо над мордочкою. Скачайте дві кульки, розплющіть їх і приклейте на мордочку - це щічки. Скачайте кульку - носик і приклейте трохи вище щічок. Прикріпіть очі. Для очей можна використовувати гвоздику.

8. Прикрашаємо кота вусами. Вставте волосінь у щічки по 3 шт. у кожну.

9. Наш свічник-кіт готовий. Залишаємо його на сушіння.

3 етап. Контрольний.

Скажіть хлопці,

  • З яким матеріалом ми сьогодні працювали?
  • Чим же тісто відрізняється від інших матеріалів для ліплення?
  • Що нового ви дізналися про нього?
  • Яким має бути настрій при замішуванні тесту?
  • Вам сподобалося, що ви сьогодні робили?

(Відповіді дітей)

4 етап. Підсумковий.

Хлопці, подивіться якісь чудові свічники, ми з вами виліпили із солоного тіста. Всі ми робили однакову роботу, ліпили з того самого матеріалу. Але коти вийшли різні. Це говорить про те, що ми всі різні зі своїми характерами, звичками, особливостями, і кожен з нас у свою роботу вкладає частинку своєї душі. Цим і добрі вироби-сувеніри, зроблені своїми руками.

Усі молодці. Дякую за роботу.

5 етап. інформаційний.

На наступному занятті ми розфарбовуватимемо готові роботи, тому приносимо фарби, пензлі і не забуваємо свої вмілі ручки. До побачення.

Використовувана література

  1. Антіпова М.А. "Солоне тісто. Незвичайні вироби та прикраси. Красиві речі своїми руками”, Ростов-на-Дону, ВД “Валдіс”, 2008.
  2. Чаянова Г.М. "Солене тісто для початківців", М., ТОВ "Дрофа-Плюс", 2005.
  3. Чибрикова О.В. “Подарунки до свят. Робимо самі”, М., “Ексмо”, 2006.

Уляна Ахматова

Цілі і завдання:

продовжувати закріплювати навички роботи з солоним тестом на площині.

розкочувати пласт, користуватися шаблоном (рибкивирізаються із щільного картону);

працювати стекою;

виховувати акуратність;

розвивати творчість, фантазію.

Матеріали та обладнання:

Солоне тісто(Готуємо заздалегідь)Картон, обтягнутий фольгою (працюємо саме на ньому), стеки, качалки, клейонки, зразок виробу, шаблони рибок (можна 2-3 різних, діти обирають за бажанням), підручні інструменти: формочки для вирізування (Ми використовували маленькі формочки для печива), Ковпачки від фломастерів, кондитерське коліщатко, і т. п., стаканчики з водою, пензлики.

ПРИМІТКА: НЕОБХІДНО КОЖЕНУ ДЕТАЛЬ ПРИ СКЛЕЮВАННІ Змочувати водою (інакше при висиханні вони можуть відпасти) !

Обов'язково повторіть правила техніки безпеки.

Вихователь:

Хлопці, відгадайте загадку:

Подивіться, будинок стоїть – до країв водою залитий.

Без вікон, але не похмурий, з чотирьох сторін прозорий.

У цьому будиночку мешканці – умілі плавці.

В.: - Здогадалися, про кого йдеться? (відповіді дітей – Риби).

Молодці! Сьогодні ми з вами ліпитимемо рибкуале не просту. А прикрашатимете ви її, як захочете. Педагог звертає увагу на дошку (на дошці зразки рибок, роздруковані картинки обов'язково повинні бути кольоровими): Подивіться, які різні та красиві рибкиможуть у вас вийти.

В.: - Щоб створити таку гарну поверхню, можна використовувати найрізноманітніші підручні. засоби: стеки, ковпачок від фломастеру, гудзики, формочки. Звичайний ковпачок залишає відбиток у вигляді кола, а зі зворотного боку – гарну сніжинку. Можна наклеїти на тіло рибки маленькі фігурки, кульки, які ви можете зліпити самі, теж вийде дуже красиво.

(Робота виконується послідовно по технологічним картамспільно з педагогом)

1. Беремо шматок тіста скочуємо в кулю, розплющуємо його і розкочуємо пласт (на фользі).

2. Прикладаємо шаблон, акуратно за допомогою стека вирізаємо рибку(Педагог допомагає дітям, які не можуть виконати завдання)

3. Згладжуємо краї за допомогою стека або вологого пензлика.

4. Зробимо зверху два отвори для мотузочки зворотним боком пензлика. За допомогою стеки робимо кордон легким натисканням між головою і тулубом.

5. Ліпимо очі, скачати кульки з тіста.

6. Кульки меншого діаметра приклеюємо на великі.

7. Зворотним бокомпензлики натискаємо на кульки, роблячи зіниці.

8. За допомогою ковпачка наносимо лусочки на поверхню нашого рельєфу. Якщо хтось хоче прикрасити свою рибку, можна зробити маленькі кульки з тістаі приклеїти їх до тіла рибки; можна вирізати за допомогою форм різних фігурки і прикрасити рибку. Не забуваємо змочувати кожну деталь водою.

9. Розкочуємо тонку ковбаску з тіста, приклеюємо ротик рибці.

10. Робимо відбиток на хвості, продавлюючи лінії.

11. Рибки готові! Залишилося лише висушити.

Сушити приблизно тиждень чи більше.

Підведення підсумків заняття:

Аналіз робіт.

В.: - Хлопці, ось і підійшло до завершення наше заняття. Подивіться, які чудові рибки у вас вийшли.

Молодці! Наступного заняттями розфарбовуватимемо рибок гуашшю, покриємо їх лаком і прив'яжемо мотузочки, щоб ви змогли їх повісити на стіну.



Публікації на тему:

Конспект НОД з ліплення із солоного тесту групи «Друзі для Зайчика»Конспект НОД з ліплення із солоного тесту групи зпр-2 «Сонечко» «Друзі для Зайчика» Тема: «Друзі для Зайчика» Мета: Формувати інтерес.

Ліплення із солоного тесту на тему Димківська та Філімонівська іграшка Інтеграція освітніх областей: художньо-естетичний розвиток.

Ціль: Створення об'ємних виробівіз солоного тіста та їх декоративне оформлення за задумом. Завдання: освітні: Навчати дітей модульною.

Програмний зміст: -Вчити дітей створювати образ тварин (ліпити із солоного тіста) -Розвивати почуття форми, пропорцій, окомір, узгодженість.

Конспект заняття з ліплення із солоного тіста у другій молодшій групі «Сонечко променисте»Конспект заняття з ліплення із солоного тіста в 2 молодшій групіна тему «Сонечко променисте» Склала: вихователь МАДОУ №1 м. Кизила Кошелєва.

Вченими доведено, що розвиток логічного мислення, зв'язного мовлення, пам'яті та уваги тісно пов'язаний з розвитком дрібної моторики та координації.

Подібні публікації