Конспект організованої освітньої діяльності з дітьми середньої групи з ліплення «Пригощання для ляльок». День народження ляльки Василиси: як провести заняття з ліплення частування у середній групі Конспекти з пластилінографії

Продовжувати знайомити дітей із пластиліном та його властивостями.

Завдання: Вчити катати кульки, сплющувати їх за допомогою пальчиків та з'єднувати між собою.

Перегляд вмісту документа
«Заняття ООД (ліплення) «Святковий торт»»

Заняття ООД (ліплення)

« Святковий торт»

Ціль: Продовжувати знайомити дітей із пластиліном та його властивостями

Завдання: Вчити катати кульки, сплющувати їх за допомогою пальчиків та з'єднувати між собою.

Розвивати сюжетно-ігровий задум.

Розвивати дрібну моторику рук.

Бажання своїми руками приготувати частування.

Матеріал: М'який пластилін різних кольорів. (червоний, синій, жовтий). Картонні тарілочки на кожну дитину. Дошка для робіт із пластиліном, демонстраційна картинка із зображенням. « Торт» , іграшка пес «Філя».

Сюрпризний момент. Діти сидять на килимі.

Лунає стукіт у двері. Заходить пес «Філя». Він сумний. Лунає стукіт у двері. Заходить пес «Філя».

Філя: - Здрастуйте, хлопці.

Вихователь: - Привіт Філю. Чому ти такий сумний?

Філя: - У мене сьогодні день народження, я готував торт, щоб усіх почастувати, а він у мене не вийшов.

Вихователь: - Не засмучуйся Філю, ми з дітьми постараємося тобі допомогти. Діти приготуємо торт для Філі?

Діти: -Так!

Вихователь:- А давайте порадуємо нашого Філю і надуємо йому кульки.

Дихальна гімнастика. Малорухлива.

Діти зображають, як повітряна кулька постійно наповнюється повітрям:

Повільно піднімають руки нагору і надувають щоки. Але кулька «лопнув» (плескають у долоні).

Практична частина.

А тепер, хлопці, давайте встанемо і зробимо торт для Філі.

Діти проходять і сідають за столи, де лежать картонні тарілочки та по три шматочки пластиліну різного кольору.

Вихователь: - Подивися Філя, які тортики вийшли у хлопців.

Філя: - Дуже красиві. Дякую.

Вихователь: - А зараз не поспішай у коло швидше ставай.

Ми з хлопцями підемо коровай тобі заспіваємо.

Діти стають у коло, беруться за руки та ведуть хоровод «Каравай».

Філя: - Дякую великі хлопці, ви мене порадували, але мені час йти. До побачення.

Надя Мєшкова

Ціль: вчити дітей ліпити торт за поданням;

скачувати грудку пластиліну між долонями в кулю;

удосконалювати вміння сплющувати кульку;

координувати та синхронізувати роботу обох рук;

розвивати уяву, загальну ручну вмілість;

формувати вміння планувати роботу з реалізації задуму, передбачати результат і досягати його, за необхідності вносити корективи до початкового задуму;

виховувати самостійність;

День народження, день народження

З нетерпінням завжди всі чекають

І звичайно, щодня народження

Торт обов'язково печуть!

Спочатку діти дивилися на картинку, де зображено торт. Обговорили яким буде торт, з прошарком або без нього. Для кого будуть пекти? Хлопці вирішили ліпити торт із прошарком. Обговорили послідовність виготовлення тортаі розпочали роботу. Фантазія у дітей розвинена, тому тортавийшли різні та красиві.





Публікації на тему:

У нашому дитячому садку проходить тематичний тиждень "Трави та комахи". Мета: дати дітям уявлення про дощовий черв'як, його пристосування.

Заняття з предметного ліплення у другій молодшій групі «Пригощання для дня народження»Заняття у ІІ молодшій групі Художньо – естетичний розвиток. Предметне ліплення. Тема: «Пригощання для дня народження» Вихователь: Струговщикова.

Цілі: Освітні: - Формувати уявлення дітей про кімнатні рослини. - Закріплювати та розширювати уявлення про кімнатну рослину.

Інтегроване заняття в середній групі «Пригощання для бабусі»Інтегроване заняття в середній групі «Пригощання для бабусі» Освіта: Тема заняття: «Пригощання для бабусі» Мета заняття:.

Конспект заняття (ліплення) у середній групі «Мухомор-красень!»Мета: навчити дітей ліпити гриби конструктивним способом із двох частин. Завдання: Навчальні: продовжити вивчати прийоми розкочування пластиліну.

Мета: вчити дітей створювати аплікативні зображення овочів, розвивати навичку роботи з ножицями, розвивати дрібну моторику рук, акуратність.

Завдання: Освітні:1. Формування поняття "весна"; 2. Уточнення та розширення словника підлогу темі: верба Розвиваючі: 1. Розвивати вміння зображати.

Дітей у середній групі дитсадка необхідно навчати в ігровій формі. Вихователь вигадує незвичайні сюжети, запрошує казкових гостей, показує цікаві картинки, захоплюючи дітей у світ знань, відкриттів та фантазії. Діти не просто виконують навчальне завдання, вони створюють маленькі шедеври, допомагаючи іграшкам чи героям казок, готуючи частування для ляльок та звірят. Малята пізнають світ і розвивають дрібну моторику рук, уяву, розширюють кругозір. Заняття з ліплення - чудовий спосіб формування гармонійної та творчої особистості.

Поради педагогу з організації занять ліпленням у середній групі

Навчаючи ліплення дітей середнього дошкільного віку, вихователь продовжує активно вести роботу з розвитку художніх умінь та навичок, основи яких було закладено у молодших групах.

Діти 4–5 років навчаються не тільки створювати, а й прикрашати свої роботи різними візерунками, виконаними стекою з усвідомлення елементарної ритмічної композиції (наприклад, спочатку діти наносять їх на край виробу, а потім усередину).

Дитячі ліпні вироби, прикрашені простим орнаментом, набувають виразності, а дошкільнята виявляють більшу самостійність і фантазію, ніж раніше. У ході подальшого навчання діти творчо починають підходити до декору. Вони можуть самостійно, на підставі переглянутих ілюстрацій та слайдів, вибрати візерунок для посуду, одягу, кошиків для грибів та ягід, кулінарних виробів, причому захоплюються не лише відтворенням форми.

Крок за кроком у дітях прокидається бажання привнести мистецькі нотки до плодів своєї праці. Орієнтуючись на роботи справжніх майстрів та умільців, дошкільнята прагнуть зробити зі своєї роботи витвір мистецтва, який був би естетичним та привабливим.

Зростаємо скульпторів

Кожне заняття ліпленням - захоплююча подорож у світ форми та пластики.Завдання педагога полягає в тому, щоб надихати хлопців на створення власних скульптурних форм із матеріалів, які завдяки їхнім зусиллям та фантазії перетворюються на тварин, гриби, ягоди, прикраси, посуд тощо. Коли дитина ліпить або малює, вона розкріпачується, самовиражається, здійснює дивовижну подорож у світ кольору та композиції. Створенню роботи мають передувати позитивні та радісні емоції, що сприяють цілісному сприйняттю художнього образу. Крім того, ліплення розвиває окомір, дрібну моторику рук, тактильні відчуття.

Під час занять ліпленням дитина поглинута творчістю

Матеріали для ліплення

У середній віковій групі як матеріал можна використовувати пластилін, глину або солоне тісто, у якого є ряд переваг для комфортної роботи. Тісто не липне до рук, легко ліпиться, має еластичну структуру. До нього можна додати гуаш або натуральні барвники (фруктові або овочеві соки) - воно стане різнобарвним, що викличе ще більший емоційний відгук у дітей та підвищить інтерес до образотворчої діяльності.

Види та способи ліплення

Ліплення на тему «Часло для ляльки» передбачає комбінування двох різновидів: ліплення на площині та об'ємну (деталі для декорування).

Для виготовлення тортів і тістечок доцільно використовувати поєднання скульптурного способу (основні частини предмета, що зображається) і приєднання окремо виліплених складових. Скульптурний спосіб передбачає ліплення предметів із цілого шматка матеріалу (глини, пластиліну, солоного тіста) із застосуванням різних прийомів. У цій темі будуть актуальні прийоми притискання та розкочування.

Маленькі майстри із задоволенням приготують частування улюбленим лялькам

Варіантами частування для ляльки можуть бути тістечка, торти, печива, пряники, а також цікавою ідеєю стане гра в пекарів і ліплення булочок, бубликів, крендельків, плетенок. Педагог має можливість познайомити дітей із різновидами хлібобулочних та кондитерських виробів, розглянути їх форми, характерні елементи декорування. Вихователь може використовувати різні матеріали для ліплення на одному занятті: наприклад, солоне тісто і пластилін, організуючи заняття у вигляді гри «Пекар і кондитер».

Ліпимо посуд для лялькового куточка і кличемо друзів у гості

Заняття на тему «Посуд для ляльки» (ліплення гуртка) проводиться ще у другій молодшій групі.Діти ліплять кухоль з круглої заготовки, вдавлюючи пластилін усередину, щоб вийшла западина, куди наливають чай, а ручку роблять шляхом защипування матеріалу пальцями. Прикрашають чашку стекою або паличкою, наносячи візерунок зі штрихів або крапок.

У середній групі ліплення посуду ускладнюється, як і приготування солодощів, але проводити це заняття краще після теми «Пригощання». Тема «Посуд для ляльок» включає ліплення чашки зі блюдцем. Діти користуються вже знайомими способами ліплення, а також вигадують свої способи як у процесі створення основної форми, так і в її прикраси. Діти мають навичку передачі правильного предметного співвідношення і вміють загладжувати поверхню предмета.

Тема «Пригощання для друзів» передбачає запрошення у гості зайчиків, їжачків та частування їх морквою, яблуками, тобто ліплення предметів простішої форми.

Композиційні рішення для ліплення на тему «Часло для ляльок» у середній групі

Навчання дітей складання композицій є важливим компонентом на заняттях з образотворчої діяльності, оскільки розвиває художній смак, почуття естетики, уяву, розширює уявлення про світ.

Варіантів індивідуальної та колективної композиції на тему «Пригощання» багато. Все залежить від сюжету заняття: день народження, прихід гостей, гра в пекарів, кондитерський магазин та багато іншого.

Педагогічна кмітливість та рівень підготовки дітей підкаже вихователю, як краще організувати подачу композиційного рішення. Якщо передбачається колективна композиція, можна підготувати великий піднос, блюдо, куди діти складуть свої частування. Можна сервірувати стіл у ляльковому куточку, розсадити гостей, іменинницю та кожному гостю на тарілку чи блюдце покласти кілька тістечок чи інших частування, які зробили діти.

Роботу кожної дитини можна розмістити на окремій тарілці

Якщо композиція індивідуальна, то вихователь може з паперу чи картону вирізати гарні серветки чи блюдця, куди кожна дитина покладе своє частування. Заготівлі серветок або блюдець можна зробити разом з дітьми під час спільної діяльності або на заняття з аплікації, зберігаючи таким чином наступність занять. Серветки чи блюдця можна прикрасити за задумом дітей: горошком, квіточками, смужками. Одночасно виховуються культурно-гігієнічні навички прийому їжі та правила сервірування столу.

Ігрова мотивація

На початку заняття вихователь кілька хвилин відводить активізацію пізнавальної діяльності дітей, використовуючи різні ігрові прийоми. Поєднуючи багатий світ гри з навчальним процесом, вихователь робить цікавим виконання будь-якого завдання. Таким чином, у дітей має бути ігрова мотивація.

Використовувана для мотивації іграшка має бути яскравою та привабливою

Як мотивуючий початок можна використовувати сценки, коли в гості приходять улюблені іграшки (лялька Маша та її гості), включивши відгадування загадок або читання віршів про солодощі. Далі слід поговорити з дітьми про кондитерські та хлібобулочні вироби (якщо діти їх ліпитимуть). Обговорити їхню форму, кольори, варіанти прикраси. Можна поговорити про те з чого роблять солодощі, печиво, бублики і т. д. Потім вихователь показує картинки чи слайди із зображенням різних солодощів.

Діти повинні знати, звідки береться хліб

О. М. Міщук. Авторський конспект заняття на тему «Святкуємо день народження ляльки Василини»

При складанні конспекту заняття необхідно звернути увагу на послідовність та види робіт, які планується задіяти та правильно розподілити час на кожний навчальний етап:

  1. Попередня робота (2-3 хвилини).
  2. Основна частина (10-13 хвилин).
  3. Фізкультхвилинка (1-2 хвилини).
  4. Заключна частина, підбиття підсумків (2 хвилини).

Таблиця: конспект НОД з ліплення частування для ляльок

Автор і тема НОД Хід заняття
О. М. Міщук,
«Святкуємо день народження ляльки Василини»
Цілі і завданняМета: вчити дітей ліпити із солоного тіста та пластиліну частування для ляльок.
Завдання: Закріпити прийоми роботи з солоним тестом і пластиліном. Удосконалювати навички роботи зі стекою. Вчити робити крендельки та плетінки. Розвивати уяву.
Попередня робота: розглянути особливість зовнішнього вигляду кондитерських та хлібобулочних виробів, варіанти декорування. Поговорити з дітьми про те, з чого роблять хліб, випічку та солодощі.
Бесіда з дітьмиВихователь каже, що сьогодні до них у гості прийшла лялька Василіса (вносить ляльку) і в неї завтра день народження. Василина дуже любить казки і багато читає. Дуже любить казкових персонажів.
- А ви, хлопці, любите казки? Які казки вам подобаються? (Відповіді дітей). І ось сталося диво. Василина сьогодні отримала листа. (Показує дітям конверт). Багато героїв казок дізналися про день народження нашої Василини і вирішили, що вони приїдуть до неї у гості.
– Хочете дізнатися, хто прийде на день народження Василіси? Я думаю, що це ваші улюблені герої. Маша з казки «Маша і ведмідь», Мальвіна з казки «Пригоди Буратіно», Білосніжка з казки «Білосніжка та сім гномів», Дюймовочка, Оленка з казки «Сестриця Оленка та братик Іванко».
На день народження прийнято частувати гостей. Василина зраділа, що до неї прийдуть всі її улюблені казкові персонажі, але вона боїться, що не встигне підготуватися до їхнього приходу. Вона просить вас, хлопці, допомогти їй.
– Ви готові допомогти Василісі приготувати частування для гостей?
– Що ж нам приготувати? Що ви, хлопці, думаєте? (Відповіді дітей).
- А давайте приготуємо різні частування! Тістечка і торти, печиво, бублики, плетінки, крендельки. Ми влаштуємо справжній бенкет для казкових гостей. Всі будуть задоволені, якщо у нас буде багато гарних та смачних частування.
– Хлопці, а як можна назвати одним словом усі солодощі – торти, тістечка, цукерки? (Кондитерські вироби). А печиво, крендельки, бублики, плетінки? (Хлібні вироби).
Показує картинки із зображенням хлібобулочних та кондитерських виробів. Діти називають їх, обговорюють форму, кольори, варіанти прикраси солодощів.
Вихователь коротко розповідає про те, з чого роблять хліб та солодощі.
Загадки для дітей- Хлопці, Василиса хоче загадати вам кілька загадок про частування.
У свято я прийду до всіх,
Я великий та солодкий.
Є в мені горіхи, крем,
Вершки, шоколадки.
(Торт)
Він живе у своїй фользі,
Швидко тане він у руці.
Дуже смачний, дуже солодкий,
Маже обличчя хлопців.
(Шоколад)
Я в стаканчику, ріжку,
Смачне та ніжне.
Зроблено на молоці,
Найчастіше - біле.
У морозилках проживаю,
А на сонці одразу тану.
(Морозиво)
Ми в кондитерській шаруділи
Фантиками яскравими.
І на свято ми хочемо
До вас потрапити із подарунками.
(Цукерки)
Ми в пакеті сто нулів
З маком помічаємо.
Бабуся, чайок налий,
Їх згриземо за чаєм.
(Бранки, сушіння)
Можливо воно пісковим,
А часом і з кремом.
Іноді буває із соковитим
Апетитним джемом.
І безе буває - крихтою,
А в глазурній шкірці
Можливо воно картоплею,
Тільки зовсім не пюре.
(Тистечко)
Дуже ароматні,
Солодкі та м'ятні.
Зверху ми в глазурному глянці,
Немов у радісному рум'янці.
(Пряники)
Читання вірша– Давайте прочитаємо Василисі вірш і приступимо до роботи, щоби встигнути до свята.
Дитина читає вірш Пєтухової Тетяни «Торт»:
Тато був сьогодні гордий!
Він випек величезний торт.
Торт красивий та листковий.
Але такий він був солоний,
Напрочуд несмачний.
Ходить тато сумно-сумний.
Всім він пояснював потім,
Як він сплутав сіль із піском.
Казав, що безглуздий.
Шкода тату! Видно новий
Рецепт японський був такий.
Солю сипати кожен шар!
Ах, як мама дивувалася.
Дивувалась, усміхалася.
А потім вона сказала:
- Усього найважче завжди початок!
Невдачу забудемо.
Японською пекти не будемо.
Спекемо зараз великий
Смачний торт ми всією родиною!
Інструкції з ліпленняПояснення порядку виконання.
Виготовлення виробівДіти ліплять частування.
Фізкультхвилинка
  • Усі хлопці дружно встали.
    І на місці попрямували. (Ходьба на місці)
  • А тепер назад прогнулись. (Прогнутися назад, руки покласти за голову).
  • Як пружинки ми присіли. (Присісти)
  • І тихенько разом сіли. (Випрямитись і сісти)
Заключна частина (підбиття підсумків)Давайте покладемо всі ваші частування на таці, поставимо їх на стіл у кукольному куточку, де вже сервіровано стіл для свята Василиси.
Які гарні та апетитні вийшли частування. Казкові гості Василіси будуть задоволені.
- А ви задоволені тим, яке свято влаштували Василисі?
Виставка дитячих робіт.

У ляльок теж буває День народження

Покрокове пояснення етапів ліплення частування

Вихователь ділить дітей на дві підгрупи. Одна підгрупа називається "Пекарі", інша - "Кондитери". Пекарі ліплять крендельки та плетінки із солоного тіста. Кондитери ліплять тістечка, торти із пластиліну.

Етапи роботи для пекарів:

  1. Вихователь заздалегідь замішує солоне тісто. У тісто можна додати натуральні барвники або гуаш світло-коричневого кольору, щоби дитяча випічка виглядала як справжня.

    Тісто необхідно як слід розім'яти

  2. Беремо невеликий шматочок тіста і скачуємо кульку.

    Потрібно скачати кульку з тіста

  3. Розкочуємо на робочій поверхні ковбаску.

    З кульки тіста формується циліндр

  4. Беремо два вільні кінці і загортаємо їх усередину, перехрещуємо. Можна прикрасити паличкою готовий виріб.

    Готовий виріб виглядає як справжній крендель

Алгоритм ліплення плетінки відрізняється від виготовлення кренделів останнім етапом. Відокремлюють три однакові шматочки тіста, розкочують три однакові ковбаски, потім кладуть ковбаски в ряд на дошку, з'єднавши (защипнувши) їх верхні кінці, а потім заплітають у кіску. Якщо плетіння кіски виявиться надто складним для дітей, то замість трьох ковбасок вони можуть взяти дві.

Ліпимо плетінку з трьох частин тесту

Етапи роботи для кондитерів:

  1. Відокремити невеликий шматочок пластиліну, скачати кулю.

    Катаємо кульки із пластиліну

  2. Притиснути його долонею на дошці, щоб вийшов плаский диск. Це буде корж для тістечка чи торта.

    Ліпимо коржі з пластиліну

  3. З шматочків пластиліну сформувати валики для прикраси.

    Робимо валики для прикраси

  4. З'єднуємо все у готовий виріб.

    Поєднувати деталі можна по-різному

Ліплення та малювання з дітьми 2-3 років. Конспекти занять Колдіна Дар'я Миколаївна

Заняття 11. Смачний пиріг (Ліпка із пластиліну)

Програмний зміст.Вчити дітей сплющувати пластилінову кулю між долонями, надаючи йому форму коржика; вивчати прикрашати виріб за допомогою додаткового матеріалу. Виховувати чуйність і доброту.

Демонстраційний матеріал.Іграшковий кіт.

Роздатковий матеріал.Пластилін, горох, гудзики, рис, просо, дошка для моделювання.

Хід заняття

Прочитайте дітям вірш П. Воронько «Пиріг»:

Падав сніг на поріг,

Кіт зліпив собі пиріг,

А поки ліпив і пек,

Струмок пиріг витік.

Піріжки собі пеки

Не зі снігу – з борошна!

Запитайте у хлопців: «Чому коту не вийшов пиріг? Правильно, він ліпив його зі снігу, а сніг розтанув. Кіт напевно засмутився! Давайте зробимо для котика пиріг, який не розтане».

Запропонуйте малюкам скачати із пластиліну кулю. Покажіть, як потрібно придавити кулю долонями таким чином, щоб вона стала схожою на коржик-пиріг. Потім запропонуйте дітям прикрасити пироги горошинками, рисом, просом, гудзиками. Почастуйте пирогами іграшкового кота.

Наприкінці заняття запропонуйте малюкам взятися за руки та влаштуйте хоровод зі словами:

Як на… іменини

Спекли ми коровай -

Ось такої ширини,

Ось такої вечері,

Ось такої висоти,

Ось такої нижини!

Коровай-коровай,

Кого хочеш, вибирай.

- Я люблю, звичайно, всіх,

А ось цю найбільше!

Цей текст є ознайомлювальним фрагментом.З книги Ліпка та малювання з дітьми 2-3 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Заняття 4. Маленькі змійки (Ліпка із пластиліну) Програмний зміст. Вчити дітей розкочувати валик («ковбаску») із пластиліну на дошці прямими рухами руки. Виховувати чуйність та доброту. Демонстраційний матеріал. Іграшкова змія.Роздавальний матеріал.

З книги автора

Заняття 5. Черв'ячки для курчат (Лепка з пластиліну) Програмний зміст. Вчити дітей розкочувати валик («ковбаску») із пластиліну на картоні прямими рухами руки; розвивати інтерес до літературних творів. Виховувати чуйність та

З книги автора

Заняття 6. У їжака голки (Ліпка з пластиліну) Програмний зміст. Вчити дітей робити велику кулю з пластиліну, скочуючи його круговими рухами на дошці; вчити оформляти виріб; розвивати дрібну моторику рук. Виховувати чуйність і доброту.

З книги автора

Заняття 7. Баранки (Лепка із пластиліну) Програмний зміст. Вчити дітей скочувати прямими рухами вперед – назад дощечкою «ковбаски» з пластиліну; згортати «ковбаску», що вийшла, щільно притискаючи її кінці один до одного. Розвивати інтерес до літературних

З книги автора

Заняття 8. Новорічна ялинка (Ліпка із пластиліну) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей скочувати з пластиліну маленькі кульки круговими рухами між долонями. Розвивати мовлення та мислення, пам'ять дітей. Демонстраційний матеріал. П'ять пар пластикових (або

З книги автора

Заняття 9. Огірок (Ліпка із пластиліну) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей скочувати з пластиліну кулю круговими рухами між долонями; розкачувати товстий стовпчик, надаючи йому форму овалу. Розвивати точність рухів. Вчити розуміти зміст

З книги автора

Заняття 10. Ніс для сніговика (Ліпка із пластиліну) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей скочувати кулю круговими рухами долонь; розкочувати товстий стовпчик, а потім з одного кінця завузити стовпчик у конус, передаючи подовжену форму моркви. Розвивати

З книги автора

Заняття 13. Цукерки (Ліпка із пластиліну) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей круговими рухами рук скочувати з пластиліну кульки; прямими рухами розкочувати товсті стовпчики; вивчати оформляти виріб. Виховувати чуйність та

З книги автора

Заняття 14. Яблуко (Ліпка із пластиліну) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей скочувати з пластиліну куля круговими рухами між долонями та надавати йому форму яблука. Розвивати логічне мислення. Виховувати чуйність і доброту.

З книги автора

Заняття 16. Колобок (Лепка із пластиліну) Програмний зміст. Закріплювати вміння дітей скочувати кулю круговими рухами між долонями; вивчати доводити виріб до потрібного образу за допомогою додаткового матеріалу. Вчити розуміти зміст казки. Розвивати мовлення та

З книги автора

Заняття 18. Кольорові олівці (Ліпка із пластиліну) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей скочувати з пластиліну кульки круговими рухами долонь, розгортати стовпчики на картоні рухами вперед – назад; за допомогою пальців сплющувати один кінець стовпчика,

З книги автора

Заняття 19. Літак (Ліпка із пластиліну) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей розкочувати на дощечці рухами вперед назад пластилінові стовпчики і з'єднувати їх. Навчати дітей супроводжувати слова вірша відповідними рухами. Розвивати

З книги автора

Заняття 21. Гусениця (Лепка із пластиліну) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей скочувати з пластиліну маленькі кульки круговими рухами між долонями. Вчити свідомо перемикати увагу. Роздавальний матеріал. Пластилін, коротенькі гілочки (або сірники),

З книги автора

Заняття 22. Величезний кит (Лепка із пластиліну) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей скочувати з пластиліну між долонями кулю; прищипувати пластилін між долонями, робити надріз стекою. Виховувати чуйність та доброту.Роздавальний матеріал. Пластилін, стека,

З книги автора

Заняття 23. Брязкальце (Лепка з пластиліну) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей скочувати з пластиліну між долонь кульку, та якщо з неї на дошці прямими рухами рук розкочувати стовпчик; прикрашати виріб. Розвивати слухове сприйняття. Демонстраційний

З книги автора

Заняття 24. Неваляшка (Лепка із пластиліну) Програмний зміст. Вчити дітей створювати образ іграшки, прикріплюючи одна до одної пластилінові кульки: великий знизу, маленький зверху. Вчити збирати ціле з кількох частин. Розвивати образне

Зоя Музер

Тема: « Ягідний торт» .

Устаткування: солоне тісто кількох кольорів, пластилін червоного, фіолетового, чорного кольору, дошки для пластиліну, трубочки для коктейлю, ковпаки та фартухи. (на кожну дитину). Костюм Феї Солодощів для вихователя, чарівна паличка-льодяник, коробка з кришкою, лялька, красива тарілочка, презентація «Професія кондитер», музичний запис «Перетворення».

Завдання:

Вчити дітей вибирати зміст своєї роботи, виходячи з наявних матеріалів та інструментів. Виховувати самостійність, активність.

Закріплювати вміння передавати форму ягід, використовуючи різноманітні прийоми ліплення.

Розвивати дрібну моторику, уяву.

Активізувати пізнавальну активність.

Хід НОД:

Сюрпризний момент: в групузаходить вихователь у костюмі Феї Солодощів.

Фея: Привіт, хлопчики та дівчатка! Я – Фея Солодощів! Ви любите солодощі? (так). А які ласощі ваші найулюбленіші? (Відповіді дітей). Хлопці, а ви знаєте, хто робить для нас солодощі? (Відповіді дітей)

Презентація «Професія кондитер»

Фея: Тільки пам'ятайте, хлопці, що солодощів багато їсти не можна Хто знає чому? (Відповіді дітей)

Фея: А коли буває багато солодощів? На яке свято? (Відповіді дітей)А яка найголовніша насолода на дні народження? (Відповіді дітей).

Фея: Якраз сьогодні у ляльки Тані день народження! Але вона не має святкового торта! Чи можемо їй допомогти? (так)Що ми можемо зробити? (Відповіді дітей).

Фея: Але для того, щоб «спекти»святковий торт, нам потрібно перетворитися на маленьких кондитерів! Чи згодні? (так)

Фея: Тоді повторюйте за мною чарівні слова!

Фізхвилинка « Торт»

Місимо ми для торта тісто

(місять ручками уявне тісто)

І збиваємо пишний крем

(Імітують збивання віночком,

Щоб був торт великий та смачний

(Показують руками велике коло, гладять живіт,

Щоб він сподобався всім!

(Витягують руки вперед, долоні в кулачках, великий палець догори).

Фея під музику перетворення вносить коробку.

Фея: Хлопці, що ж у цій коробці? Давайте подивимося? Відкривайте коробку!

Діти відкривають коробку і бачать фартухи та ковпаки.

Фея: Що це таке? (це форма кондитера)

Фея: надягайте ковпаки та фартухи та займайте ваші робочі місця в кондитерському цеху!


Фея: Як ми будемо «пекти»наш тортик, з чого? (З тіста, пластиліну)

Який торт ми будемо«пекти»? (полуничний, шоколадний, фруктовий і т. д.). Тоді беріть собі потрібний шматочок тіста, я візьму полуничний.

Фея: Яким чином ми ліпитимемо торт? Якої форми будуть коржі? (вихователь звертає увагу дітей на зображення торта) (Відповіді дітей).

Вихователь узагальнює відповіді дітей та показує різні прийоми сплющування (сплющити між долонями, сплющити на дошці, розкачати качалкою).

Фея: Які чудові коржі у нас вийшли! (Відзначити найакуратніші). Тепер давайте зберемо наші коржі в один гарний тортик!


Діти підходять і кладуть «коржі»один на одного на тарілочці.

Фея: Чим ми можемо прикрасити наш торт? (Відповіді дітей). А я знаю, що лялька Таня найбільше любить ожину та малину. Можемо ми прикрасити торт ягодами? (так)Тоді розімнемо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика « Ягоди»

З гілки ягідки знімаю, (Пальці розслаблені, звисають вниз. Пальцями іншої руки погладити кожен пальчик від основи до самого кінчика, начебто знімаючи снігу уявну ягідку.).

І в козуб збираю. (Обидві долоні скласти перед собою філіжанкою.). Буде повний козуб, (Одну долоньку, складену човником, накрити іншою також складеною долонькою.).

Я спробую трохи. (Одна складена долоня імітує козуб, іншою рукою

Я співаємо ще трохи,

(Дістати уявні ягідкиі відправити їх у рот.)

Легким буде до будинку шлях! (Імітуючи ніжки, середнійі вказівний пальчики на обох руках «втікають»якнайдалі).


Вихователь демонструє картинки з зображенням малини та ожини.

Фея: З чого ми ліпитимемо ягоди? (З пластиліну). А якого кольору пластилін нам знадобиться? (червоний, фіолетовий, чорний). Візьміть собі по шматочку пластиліну потрібного кольору.

Фея: Подивіться на малинку Який вона форми? Подивіться уважніше, що особливого в малинці? (Вона складається з маленьких кульок). Як можна зліпити малинку? (Спочатку зліпити маленькі кульки).

Вихователь показує прийоми ліплення малини. Коли ягоди готові, фея пропонує прикрасити ягоди торт. Діти прикрашають.

Фея: Який красивий торт у нас вийшов! (Відзначити найстаріших хлопців). Але чогось на нашому торті не вистачає? Що має бути на святковому торті на дні народження(Свічки). Давайте вигадаємо, з чого можна зробити свічки? (трубочки для коктейлю).


Фея: А тепер настав час привітати нашу іменинницю!

Діти несуть торт ляльці. Вітають її з днем ​​народження та задують разом із нею свічки.

Фея: Хлопці, ляльці Тані цікаво дізнатися, чому на вас такі красиві ковпаки та фартухи? (Бо ми перетворилися на кондитерів)А хто такі кондитери? (Відповіді дітей). А де працюють кондитери? (Відповіді дітей).

Фея: Хлопці, я Фея Солодощів і не можу залишити вас без солодкого!

Вимовляє чарівні слова «Конфетто, зефіро, шоколад, мармелад! Бум!і дістає з коробки мішечок із цукерками.

Фея: Ну а мені час! До побачення!


Публікації на тему:

Поквартальне планування образотворчої діяльності у другій молодшій групі. Малювання та ліпленняОбразотворча діяльність – одна з найцікавіших для дітей дошкільного віку. Малювання та ліплення - це улюблені види образотворчої.

Конспект образотворчої діяльності у першій молодшій групі (ліплення) «Сонечко»Завдання: формувати вміння дітей натискуючими рухами вказівного пальця розмазувати пластилін на картоні; виховувати інтерес до роботи.

Конспект НОД із дітьми середньої групи з образотворчої діяльності (малювання) «Овочі»Цілі і завдання. Соціально-комунікативний розвиток. у процесі експериментальної діяльності з фарбами: -розвиток спілкування та взаємодії.

Конспект НУД з художньо-образотворчої діяльності у середній групі «Морозні візерунки»Мета: познайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання-ніткографією, розширити уявлення про природу взимку. Завдання: Освітні:.

Конспект НОД з образотворчої діяльності (для дітей середньої групи) «Різнобарвні метелики» Програмний зміст: Розширювати знання.

Подібні публікації