Keskmise rühma lastega korraldatud õppetegevuste kokkuvõte modelleerimisel “Maitsed nukkudele”. Nukk Vasilisa sünnipäev: kuidas läbi viia maiuste vormimise tund keskmises rühmas Märkmeid plastiliinitrüki kohta sünnipäevatordi keskmine rühm

Jätkake lastele plastiliini ja selle omaduste tutvustamist.

Eesmärgid: õppige palle veeretama, neid sõrmedega lamedaks tegema ja omavahel ühendama.

Vaadake dokumendi sisu
“OOD õppetund (modelleerimine) “Pühade kook”

OOD tund (skulptuur)

« Sünnipäevatort»

Sihtmärk: Jätkake lastele plastiliini ja selle omaduste tutvustamist.

Ülesanded: õppige palle veeretama, neid sõrmedega lamedaks tegema ja omavahel ühendama.

Arendage süžee ja mängu kontseptsioon.

Arendage käte peenmotoorikat.

Soov oma kätega maiuspala valmistada.

Materjal: Erinevates värvides pehme plastiliin (punane, sinine, kollane). Papptaldrikud igale lapsele. Tahvel plastiliiniga töötamiseks, demonstratsioonpilt « Kook» , mängukoer "Filya".

Tunni käik: üllatusmoment. Lapsed istuvad vaibal.

Uksele koputatakse. Koer tuleb sisse "Filya". Ta on kurb. Uksele koputatakse. Koer tuleb sisse "Filya".

Filya: - Tere kutid.

Kasvataja: - Tere Phil. Miks sa nii kurb oled?

Filya: - Täna on mu sünnipäev, valmistasin kooki, et kõiki kostitada, aga see ei õnnestunud.

Kasvataja: - Ära ole ärritunud, Filya, lapsed ja mina püüame sind aidata. Poisid, valmistame Filile koogi?

Lapsed: - Jah!

Kasvataja:- Teeme oma Philile heameelt ja puhume tema õhupalle täis.

Hingamisharjutused. Istuv.

Lapsed teesklevad, et õhupall täitub pidevalt õhku:

Tõstke käed aeglaselt üles ja ajage põsed välja. Aga pall "Plahvatus" (plaksutab käsi).

Praktiline osa.

Nüüd, poisid, tõuseme kõik püsti ja teeme Filile kooki.

Lapsed lähevad ja istuvad laudadesse, kus on papptaldrikud ja kolm erinevat värvi plastiliinitükki.

Kasvataja: - Vaata, Phil, milliseid kooke poisid tegid.

Filya: - Väga ilus. Aitäh.

Kasvataja: - Ära nüüd ringi torma, seisa kiiresti.

Poisid ja mina läheme ja laulame teile pätsi leiba.

Lapsed seisavad ringis, hoiavad kätest kinni ja tantsivad ringis "päts".

Filya: - Suur tänu teile, poisid, tegite mind õnnelikuks, aga mul on aeg lahkuda. Hüvasti.

Nadja Meshkova

Sihtmärk: õpetage lapsi voolima kook esitluse järgi;

rulli plastiliinitükk peopesade vahel palliks;

parandada palli lamestamise võimet;

koordineerida ja sünkroniseerida mõlema käe tööd;

arendada kujutlusvõimet ja üldist käelist oskust;

arendada oskust planeerida töid plaani elluviimiseks, ette näha tulemust ja seda saavutada ning vajadusel teha esialgses plaanis muudatusi;

kasvatada iseseisvust;

päev sündi, päev sündi

Kõik ootavad alati kannatamatult

Ja loomulikult päeval sündi

Kook peab olema küpsetatud!

Kõigepealt vaatasid lapsed pilti, mis näitab kook. Arutasime, kuidas see oleks kook, kihiga või ilma. Kelle jaoks ahjud küpsetatakse? Poisid otsustasid skulptuuri teha kook kihiga. Arutasime valmistamise järjekorda kook ja asus tööle. Seetõttu areneb laste kujutlusvõime kook Need osutusid teistsuguseks ja ilusaks.





Teemakohased väljaanded:

Meie lasteaias tähistatakse teemanädalat “Maitsetaimed ja putukad”. Eesmärk: anda lastele ettekujutus vihmaussist ja selle kohanemisest.

Objekti modelleerimise tund teises juunioride rühmas “Sünnipäeva maiused” Tund II juuniorrühmas Kunstiline ja esteetiline areng. Teema modelleerimine. Teema: “Sünnipäeva maiuspalad” Õpetaja: Strugovštšikova.

Eesmärgid: Hariduslik: - kujundada lastes ettekujutusi toataimedest. - Koondage ja laiendage ideid toataimede kohta.

Integreeritud tund keskmises rühmas "Maiustus vanaemale" Keskmise rühma integreeritud tund “Maitsused vanaemale” Haridusvaldkond: Tunni teema: “Maitsused vanaemale” Tunni eesmärk:.

Tunni kokkuvõte (modelleerimine) keskmises rühmas “Amanita-ilus!” Eesmärk: õpetada lapsi kahest osast konstruktiivselt seeni voolima. Eesmärgid: Hariv: jätkake plastiliini rullimise tehnikate õpetamist.

Eesmärk: õpetada lapsi looma juurviljadest rakenduslikke kujutisi, arendada kääridega töötamise oskust, arendada peenmotoorikat, täpsust.

Eesmärgid: Hariduslik: 1. "Kevade" mõiste kujunemine; 2. Sõnastiku sooteema täpsustamine ja laiendamine: paju Arenduslik: 1. Kujutamisoskuse kujundamine.

Lasteaia keskmise rühma lapsi tuleb õpetada mänguliselt. Õpetaja mõtleb välja ebatavalisi lugusid, kutsub muinasjutulisi külalisi, näitab huvitavaid pilte, köites lapsi teadmiste, avastamise ja fantaasia maailma. Lapsed ei täida lihtsalt õppeülesannet, nad loovad väikseid meistriteoseid, abistavaid mänguasju või muinasjututegelasi, valmistades nukkudele ja loomadele maiustusi. Lapsed uurivad maailma ja arendavad peenmotoorikat, kujutlusvõimet ja avardavad oma silmaringi. Modellitunnid on suurepärane võimalus harmoonilise ja loova isiksuse arendamiseks.

Näpunäiteid õpetajatele modelleerimistundide korraldamiseks keskmises rühmas

Keskmise eelkooliealistele lastele modelleerimist õpetades jätkab õpetaja aktiivset tööd kunstioskuste arendamise nimel, millele pandi alus just nooremates rühmades.

4–5-aastased lapsed õpivad mitte ainult looma, vaid ka kaunistama oma töid erinevate virnast tehtud mustritega, olles teadlik elementaarsest rütmilisest kompositsioonist (näiteks kannavad lapsed need kõigepealt toote servale ja seejärel keskele).

Lihtsate ornamentidega kaunistatud laste vormitud esemed omandavad ilmekuse ning koolieelikud näitavad üles senisest suuremat iseseisvust ja fantaasiat. Kui lapsed jätkavad haridusteed, hakkavad nad dekoratiivsetele küsimustele loovalt lähenema. Nad saavad vaadatud illustratsioonide ja slaidide põhjal iseseisvalt valida mustri nõudele, riietele, seene- ja marjakorvidele ning kulinaariatoodetele ning neid ei huvita ainult vormi reprodutseerimine.

Samm-sammult ärkavad lapsed soovile tuua oma töö viljadesse kunstilisi puudutusi. Keskendudes tõeliste meistrite ja käsitööliste töödele, püüavad koolieelikud muuta oma tööd kunstiteoseks, mis oleks esteetiliselt nauditav ja atraktiivne.

Skulptorite kasvatamine

Iga modellitöö on põnev teekond vormi ja plastilisuse maailma.Õpetaja ülesanne on inspireerida lapsi looma materjalidest oma skulptuurseid vorme, mis tänu nende pingutustele ja fantaasiale muutuvad loomadeks, seenteks, marjadeks, eheteks, roogadeks jne. Kui laps voolib või joonistab, vabastab ta end, väljendab ennast ja teeb hämmastava rännaku värvide ja kompositsioonide maailma. Teose loomisele peaksid eelnema positiivsed ja rõõmsad emotsioonid, mis aitavad kaasa kunstilise kuvandi terviklikule tajumisele. Lisaks arendab modelleerimine silma, käte peenmotoorikat ja kompimisaistinguid.

Skulptuuri tegemise ajal on laps haaratud loomingulisusest

Materjalid modelleerimiseks

Keskmises vanuserühmas võib materjalina kasutada plastiliini-, savi- või soolatainast, millel on mugavaks tööks mitmeid eeliseid. Tainas ei kleepu käte külge, on kergesti vormitav ja elastse struktuuriga. Sellele saate lisada guašši või looduslikke värvaineid (puu- või köögiviljamahla). - see muutub mitmevärviliseks, mis tekitab lastes veelgi suurema emotsionaalse reaktsiooni ja suurendab huvi kujutava kunsti vastu.

Skulptuuri tüübid ja meetodid

Modelleerimine teemal “Maitsed nukule” hõlmab kahe variandi kombineerimist: modelleerimine tasapinnal ja kolmemõõtmeline (detailid kaunistamiseks).

Kookide ja küpsetiste valmistamiseks on soovitatav kombineerida skulptuurimeetodit (kujutatud objekti põhiosad) ja eraldi vormitud komponentide lisamist. Skulptuurmeetod hõlmab esemete vormimist tervest materjalist (savi, plastiliin, soolatainas), kasutades erinevaid tehnikaid. Pressimise ja rullimise tehnikad on selles teemas olulised.

Väikesed käsitöölised valmistavad hea meelega oma lemmiknukkudele maiustusi

Nukule mõeldud maiuspaladeks võivad olla saiakesed, koogid, küpsised, piparkoogid, samuti oleks huvitav idee mängida pagarit ning teha kukleid, saiakesi, kringleid ja patse. Õpetajal on võimalus tutvustada lastele pagari- ja kondiitritoodete sorte, arvestada nende kuju, iseloomulikke dekoratiivelemente. Samuti saab õpetaja ühes tunnis kasutada modelleerimiseks erinevaid materjale: näiteks soolatainast ja plastiliini, tunde korraldades mängu “Pagar ja kondiiter” vormis.

Teeme nukunurka nõusid ja kutsume sõpru külla

Teises juuniorrühmas toimub tund teemal “Nukunõud” (kruusi modelleerimine). Lapsed valmistavad ümarast toorikust kruusi, surudes plastiliini sissepoole, et moodustuks lohk, kuhu valatakse teed, ja käepide valmistatakse materjali sõrmedega näppides. Kaunista tass virna või pulgaga, rakendades tõmmete või täppide mustrit.

Keskmises rühmas muutub roogade valmistamine keerulisemaks, nagu ka maiustuste valmistamine, kuid parem on seda tegevust läbi viia pärast teemat “Maitsused”. Teema "Dishes for Dolls" hõlmab tassi ja taldriku modelleerimist. Lapsed kasutavad juba tuttavaid modelleerimismeetodeid ja mõtlevad välja oma meetodid nii põhivormi loomisel kui ka selle kaunistamisel. Lapsed oskavad edasi anda õiget objektivahekorda ja oskavad eseme pinda siluda.

Teema “Maitsed sõpradele” hõlmab jänkude ja siilide külla kutsumist ning porgandite, õunte kostitamist ehk lihtsama kujuga esemete modelleerimist.

Kompositsioonilahendused modelleerimiseks teemal “Maitsused nukkudele” keskmises rühmas

Lastele kompositsioonide koostamise õpetamine on kunstitundides oluline komponent, kuna see arendab kunstilist maitset, esteetikatunnetust, kujutlusvõimet ning avardab arusaamist ümbritsevast maailmast.

Teemal “Treat” on individuaalsete ja kollektiivsete kompositsioonide jaoks palju võimalusi. Kõik oleneb tunni süžeest: sünnipäev, külaliste saabumine, pagarimäng, kommipood ja palju muud.

Laste pedagoogiline leidlikkus ja ettevalmistuse tase ütleb õpetajale, kuidas kompositsioonilahenduse esitlust kõige paremini korraldada. Kui on ette nähtud kollektiivne kompositsioon, saate valmistada suure kandiku või tassi, millele lapsed oma maiused asetavad. Nukunurka saab katta laua, istutada külalised, sünnipäevalapse ja panna igale külalisele taldrikule või alustassile mitu kooki või muud kooki, mida lapsed valmistasid.

Iga lapse töö saab panna eraldi taldrikule.

Kui kompositsioon on individuaalne, saab õpetaja paberist või papist välja lõigata ilusad salvrätikud või alustassid, millele iga laps oma maiuse asetab. Salvrätikuid või taldrikuid saab teha koos lastega ühise tegevuse käigus või aplikatsioonitunnis, säilitades nii tunniteemade järjepidevuse. Salvrätikuid või alustassi saab kaunistada laste ideede järgi: täpid, lilled, triibud. Samas õpetatakse kultuurseid ja hügieenilisi toidusöömise oskusi ning katmisreegleid.

Mängu motivatsioon

Tunni alguses kulutab õpetaja mõne minuti laste kognitiivse tegevuse aktiveerimisele, kasutades erinevaid mängutehnikaid. Ühendades rikkaliku mängumaailma õppeprotsessiga, muudab õpetaja iga ülesande täitmise huvitavaks. Seetõttu peaks lastel olema mängumotivatsioon.

Motivatsiooniks kasutatav mänguasi peaks olema särav ja atraktiivne

Motiveeriva algusena saate kasutada stseene, kui teie lemmikmänguasjad (nukk Maša ja tema külalised) külla tulevad, sealhulgas mõistatusi lahendada või maiustustest luuletusi lugeda. Järgmisena peaksite lastega rääkima kondiitri- ja pagaritoodetest (kui lapsed neid voolivad). Arutage nende kuju, värve, kaunistusvõimalusi. Saab rääkida, millest tehakse maiustusi, küpsiseid, saiakesi jne. Seejärel näitab õpetaja pilte või slaide, millel on kujutatud erinevaid maiustusi.

Lapsed peavad teadma, kust leib tuleb

O. N. Mištšuk. Autori kokkuvõte tunnist teemal “Nukk Vasilisa sünnipäeva tähistamine”

Tunnimärkmete koostamisel peate tähelepanu pöörama kavandatavate tööde järjestusele ja tüüpidele ning määrama iga õppeetapi jaoks õige aja:

  1. Eeltöö (2–3 minutit).
  2. Põhiosa (10–13 minutit).
  3. Kehalise kasvatuse minut (1–2 minutit).
  4. Lõpuosa, kokkuvõtted (2 minutit).

Tabel: GCD kokkuvõte nukkudele maiuste vormimiseks

GCD autor ja teema Tunni edenemine
O. N. Mištšuk,
"Tähistame nukk Vasilisa sünnipäeva"
EesmärgidEesmärk: õpetada lapsi soolataignast ja plastiliinist nukkudele maiustusi valmistama.
Eesmärgid: Tugevdada soolataigna ja plastiliiniga töötamise võtteid Täiendada virnaga töötamise oskusi Õppida tegema kringlit ja punutisi Arendada kujutlusvõimet.
Eeltöö: kaaluge kondiitri- ja pagaritoodete välimust, kaunistusvõimalusi. Rääkige lastega, millest tehakse leiba, saiakesi ja maiustusi.
Vestlus lastegaÕpetaja räägib, et täna tuli nukk Vasilisa neile külla (toob nuku sisse) ja homme on tal sünnipäev. Vasilisa armastab muinasjutte ja loeb palju. Ta armastab väga muinasjututegelasi.
- Kas teile meeldivad muinasjutud? Millised muinasjutud sulle meeldivad? (Laste vastused) Ja siis juhtus ime. Vasilisa sai täna kirja. (Näitab lastele ümbrikut). Paljud muinasjutukangelased said meie Vasilisa sünnipäevast teada ja otsustasid, et tulevad talle külla.
- Kas soovite teada, kes tuleb Vasilisa sünnipäevale? Ma arvan, et need on ka teie lemmikkangelased. Maša muinasjutust “Maša ja karu”, Malvina muinasjutust “Pinocchio seiklused”, Lumivalgeke muinasjutust “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”, Pöial, Aljonuška muinasjutust “Õde Aljonuška ja Vend Ivanuška”.
Sünnipäevadel on kombeks külalisi kostitada. Vasilisal oli hea meel, et kõik tema lemmikmuinasjututegelased tema juurde tulevad, kuid kartis, et tal pole aega nende saabumiseks valmistuda. Ta palub teil teda aidata.
– Kas olete valmis aitama Vasilisal külalistele toitu valmistada?
- Mida me peaksime küpsetama? Mis te arvate? (Laste vastused).
- Valmistame mõned erinevad maiused! Saiakesed ja koogid, küpsised, bagelid, palmikud, kringlid. Korraldame vapustavatele külalistele tõelise peo. Kõik on õnnelikud, kui meil on palju ilusaid ja maitsvaid maiustusi.
- Poisid, kuidas saab kõiki maiustusi ühe sõnaga nimetada - koogid, saiakesed, kommid? (kondiitritooted). Aga küpsised, kringlid, bagelid, palmikud? (Leivatooted).
Näitab pilte, millel on kujutatud pagari- ja kondiitritooteid. Lapsed nimetavad neid, arutavad kujundite, värvide ja maiustuste kaunistamise võimaluste üle.
Õpetaja räägib lühidalt, millest leiba ja maiustusi tehakse.
Mõistatused lastele- Poisid, Vasilisa tahab teile rääkida mõned mõistatused maiuste kohta.
Puhkuse ajal tulen kõigi juurde,
Ma olen suur ja armas.
Mul on pähkleid, koort,
Kreem, šokolaadid.
(Kook)
Ta elab oma fooliumis
See sulab käes kiiresti.
Väga maitsev, väga magus,
Määrib laste nägusid.
(Šokolaad)
Ma olen klaasis, koonuses,
Maitsev ja õrn.
Valmistatud piimaga
Sagedamini - lumivalge.
Ma elan sügavkülmikutes
Ja päikese käes ma kohe sulan.
(Jäätis)
Sahiseme kommipoes
Heledad kommipaberid.
Ja puhkuseks, mida me tahame
Et tulla teie juurde kingitustega.
(kommid)
Oleme saja nulliga pakis
Mooniseemnetega märkame.
Vanaema, vala teed,
Me sööme need tee kõrvale.
(Barankas, kuivatamine)
Võib-olla on see liivane
Ja mõnikord koorega.
Mõnikord juhtub see mahlasega
Maitsev moos.
Ja besee võib olla pisike,
Ja glasuuritud koores
Võib-olla on see kartul
Lihtsalt ei püreesta üldse.
(Kook)
Väga lõhnav,
Magus ja piparmündine.
Ülevalt oleme glasuuritud läikes,
Justkui rõõmsas õhetuses.
(Piparkoogid)
Luuletuse lugemine- Loeme Vasilisale luuletust ja asume tööle, et puhkuseks õigeks ajaks jõuda.
Laps loeb Tatjana Petuhhova luuletust “Kook”:
Isa oli täna uhke!
Ta küpsetas suure koogi.
Kook on ilus ja helbeline.
Aga ta oli nii soolane
Üllatavalt maitsetu.
Isa kõnnib kurvalt ja kurvalt ringi.
Hiljem selgitas ta kõigile,
Kuidas ta segas soola liivaga.
Ta ütles, et on loll.
Mul on isast kahju! Ilmselt uus
Jaapani retsept oli selline -
Puista igale kihile soola!
Oh, kuidas mu ema oli üllatunud.
Ta oli üllatunud ja naeratas.
Ja siis ta ütles:
- Algus on alati kõige raskem!
Unustagem ebaõnnestumine.
Me ei küpseta jaapani keeles.
Küpsetame nüüd suure
Maitsev tort kogu perele!
Skulptuuri juhisedTöö teostamise korra selgitus.
Käsitöö tegemineLapsed valmistavad maiustusi.
Kehalise kasvatuse minut
  • Kõik poisid tõusid koos püsti.
    Ja nad kõndisid kohapeal. (paigal kõndides)
  • Ja nüüd on nad tahapoole kummardunud. (Painutage tahapoole, pange käed pea taha).
  • Istusime maha nagu vedrud. (Istu maha)
  • Ja nad istusid korraga vaikselt maha. (Siruta püsti ja istu maha)
Lõpuosa (kokkuvõte)Paneme kõik teie maiused kandikutele, paneme need nukunurgas olevale lauale, kuhu on juba kaetud Vasilisa puhkuse laud.
Millised kaunid ja isuäratavad maiuspalad need said. Vasilisa vapustavad külalised on rahul.
– Kas olete Vasilisa jaoks korraldatud puhkusega rahul?
Lastetööde näitus.

Nukkudel on ka sünnipäevad

Maiuste modelleerimise etappide samm-sammult selgitus

Õpetaja jagab lapsed kahte alarühma. Üks alarühm kannab nime “Pagarid”, teine ​​“kondiitrid”. Pagarid valmistavad soolatainast kringleid ja patse. Kondiitrid valmistavad plastiliinist küpsetisi ja kooke.

Pagari tööetapid:

  1. Õpetaja sõtkub eelnevalt soolataigna. Taignale võid lisada looduslikke värvaineid või helepruuni guašši, et laste küpsetised näeksid välja nagu päris.

    Tainas tuleb korralikult sõtkuda

  2. Võtke väike tükk tainast ja rullige see palliks.

    Peate tainast palliks rullima

  3. Rulli vorst tööpinnal lahti.

    Taignapallist moodustatakse silinder

  4. Me võtame kaks vaba otsa ja mähime need sissepoole, ristades need. Valmistoote kaunistamiseks võite kasutada pulka.

    Valmistoode näeb välja nagu tõeline kringel

Patsi vormimise algoritm erineb viimases etapis kringli valmistamisest. Eraldage kolm identset taignatükki, rullige kolm ühesugust vorsti lahti, seejärel asetage vorstid lauale ritta, ühendades (näpistades) nende ülemised otsad ja seejärel punuge. Kui patsi punumine osutub lastele liiga keeruliseks, siis kolme vorsti asemel võib võtta kaks.

Kolmest osast taignast teeme palmiku

Kondiitrite tööetapid:

  1. Eraldage väike tükk plastiliinist ja rullige see palliks.

    Plastiliinipallide veeretamine

  2. Vajutage see peopesaga tahvlile, et moodustada lame ketas. Sellest saab piruka või koogi koor.

    Plastiliinist kookide valmistamine

  3. Vormi plastiliinitükkidest kaunistuseks rullid.

    Kaunistuseks rullide valmistamine

  4. Kombineerime kõik valmistooteks.

    Saate osi ühendada erineval viisil

Modelleerimine ja joonistamine 2-3 aastaste lastega. Klassi märkmed Koldina Daria Nikolaevna

Tund 11. Maitsev pirukas (plastiliinist modelleerimine)

Programmi sisu.Õpetage lapsi peopesade vahel plastiliinist palli lappima, andes sellele lameda koogi kuju; õppige lisamaterjali kasutades toodet kaunistama. Kasvatage kaastunnet ja lahkust.

Demonstratsioonimaterjal. Mänguasi kass.

Jaotusmaterjal. Plastiliin, herned, nööbid, riis, hirss, voolimislaud.

Tunni edenemine

Lugege lastele P. Voronko luuletust “Pirk”:

Lund sadas lävel,

Kass tegi endale piruka

Vahepeal voolisin ja küpsetasin,

Pirukas voolas ojana minema.

Küpseta ise pirukaid

Mitte lumest - jahust!

Küsige poistelt: "Miks kass pirukat ei teinud? Täpselt nii, ta voolis selle lumest ja lumi sulas ära. Kass peab olema ärritunud! Teeme kassile piruka, mis ei sula."

Kutsu lapsi plastiliinist palli veeretama. Näidake, kuidas palli peopesadega vajutada, et see näeks välja nagu lame kook. Seejärel paluge lastel pirukaid herneste, riisi, hirsi ja nööpidega kaunistada. Luba oma mängukassile pirukaid.

Tunni lõpus kutsuge lapsi kätest kinni hoidma ja ringis tantsima sõnadega:

Nagu...nimepäeval

Küpsetasime pätsi -

See on laius

Need on õhtusöögid

Selline kõrgus

Sellised mõõnad!

päts-päts,

Kes tahad, vali.

- Muidugi, ma armastan kõiki.

Kuid see on kõige rohkem!

See tekst on sissejuhatav fragment. Raamatust Modelleerimine ja joonistamine 2-3 aastaste lastega. Klassi märkmed autor Koldina Daria Nikolaevna

Tund 4. Väikesed maod (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Õpetage lapsi sirgete käeliigutustega laual plastiliinist rulli (“vorsti”) rullima. Kasvatage vastutulelikkust ja lahkust.Esitlusmaterjal. Mängumadu. Jaotusmaterjal.

Autori raamatust

Tund 5. Ussid kanale (Plassiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Õpetage lapsi sirgete käeliigutustega papile plastiliinist rulli (“vorsti”) rullima; arendada huvi kirjandusteoste vastu. Kasvatada reageerimisvõimet ja

Autori raamatust

Tund 6. Siilil on nõelad (Plassiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Õpetage lapsi valmistama plastiliinist suurt palli, veeretades seda ringikujuliste liigutustega laual; õppida käsitööd kujundama; arendada käte peenmotoorikat. Kasvatage vastutulelikkust ja lahkust. Demonstreerimine

Autori raamatust

Tund 7. Bagelid (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Õpetage lapsi veerema plastiliinist "vorste" sirgete liigutustega edasi-tagasi mööda lauda; rulli saadud “vorst”, surudes selle otsad tihedalt üksteise vastu. Arendage huvi kirjanduse vastu

Autori raamatust

Tund 8. Uusaastapuu (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Jätkake lastele peopesade vahel ringjate liigutustega plastiliinist väikeste pallide veeretamist. Arendage kõnet ja mõtlemist, laste mälu.Esitlusmaterjal. Viis paari plastikut (või

Autori raamatust

Tund 9. Kurk (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Jätkake laste õpetamist peopesade vahel ringjate liigutustega plastiliinist palli veeretama; rullige lahti paks sammas, andes sellele ovaalse kuju. Arendada liigutuste täpsust. Õppige sisust aru saama

Autori raamatust

Tund 10. Nina lumememmele (Modelleerimine plastiliinist) Programmi sisu. Jätkake laste õpetamist palli veerema, kasutades peopesade ringjaid liigutusi; rullige lahti paks sammas ja ahendage sammas ühest otsast koonuseks, andes porgandi pikliku kuju. Arendada

Autori raamatust

Tund 13. Kommid (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Jätkake laste õpetamist käte ringjate liigutustega plastiliinist palle veeretama; rullige sirgete liigutustega välja paksud sambad; õppida käsitööd kujundama. Kasvatada reageerimisvõimet ja

Autori raamatust

Tund 14. Apple (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Jätkake laste õpetamist peopesade vahel ringjate liigutustega plastiliinist palli veerema ja andke sellele õuna kuju. Arenda loogilist mõtlemist. Kasvatage vastutulelikkust ja lahkust. Demonstreerimine

Autori raamatust

Tund 16. Kolobok (Plassiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Tugevdada laste oskust peopesade vahel ringjate liigutustega palli veeretada; õppige lisamaterjali abil toote soovitud pildile viima. Õppige mõistma muinasjutu sisu. Arendada kõnet ja

Autori raamatust

Tund 18. Värvilised pliiatsid (Modelleerimine plastiliinist) Programmi sisu. Jätkake laste õpetamist peopesade ringjate liigutustega plastiliinist palle veerema ja papile sammasid veerema edasi-tagasi liigutustega; tasandage sõrmedega veeru üks ots,

Autori raamatust

Tund 19. Lennuk (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Õpetage lapsi edasi-tagasi liigutustega edasi-tagasi liigutustega tahvlile plastiliinist sambaid rullima ja ühendama. Õpetage lapsi luuletuse sõnu sobivate liigutustega saatma. Arendada

Autori raamatust

Tund 21. Caterpillar (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Jätkake lastele peopesade vahel ringjate liigutustega plastiliinist väikeste pallide veeretamist. Õppige teadlikult tähelepanu vahetama. Jaotusmaterjal. Plastiliin, lühikesed oksad (või tikud),

Autori raamatust

Tund 22. Hiiglaslik vaal (Plassiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Jätkake laste õpetamist peopesade vahel plastiliinist palli veeretama; näpista plastiliin peopesade vahele ja tee virnaga lõige. Kasvatage vastutulelikkust ja lahkust. Jaotusmaterjalid. Plastiliin, virn,

Autori raamatust

Tund 23. Kõrist (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Jätkake laste õpetamist peopesade vahel plastiliinist palli veerema ja sellest laual sirgete käte liigutustega veeretama sammast; kaunista toode. Arendage kuulmistaju Demonstreerimine

Autori raamatust

Tund 24. Tumbler (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Õpetage lapsi mänguasja kujutist looma, kinnitades üksteise külge plastiliinipallid: suured alt, väikesed pealt. Õppige mitmest osast tervikut kokku panema. Arendage kujundlikkust

Zoya Muzer

Teema: « Marjakook» .

Varustus: mitmevärviline soolatainas, plastiliin punane, lilla, must, plastiliinplaadid, kokteilituubid, mütsid ja põlled (lapse kohta). Maiustushaldja kostüüm õpetajale, võlupulgakepp, kaanega karp, nukk, ilus taldrik, esitlus "Kondiiter elukutse", muusikasalvestus "Metamorfoos".

Ülesanded:

Õpetage lapsi valima oma töö sisu olemasolevate materjalide ja vahendite põhjal. Edendada iseseisvust ja aktiivsust.

Tugevdada vormi edasiandmise võimet marjad kasutades erinevaid tehnikaid skulptuurid.

Arendada peenmotoorikat ja kujutlusvõimet.

Aktiveerige kognitiivne tegevus.

GCD liikumine:

Üllatushetk: V Grupp Sisse tuleb maiustuste haldjaks riietatud õpetaja.

Haldjas: Tere, poisid ja tüdrukud! Ma olen maiustuste haldjas! Kas sulle maitsevad maiustused? (jah). Millised on teie lemmikmaitsused? (laste vastused). Poisid, kas teate, kes meile maiustusi teeb? (laste vastused)

Esitlus "Kondiiter elukutse"

Haldjas: Pidage meeles, poisid, et te ei saa liiga palju maiustusi süüa! Kes teab, miks? (laste vastused)

Haldjas: Ja millal sul palju maiustusi on? Millisel puhkusel? (laste vastused) Mis on sünnipäevapeol kõige tähtsam maiustus? (laste vastused).

Haldjas: Täna on Tanya nukul sünnipäev! Aga tal pole puhkust kook! Kas me saame teda aidata? (jah) Mida me saame teha? (laste vastused).

Haldjas: Aga selleks "küpsetada" pidulik kook, me peame muutuma väikesteks kondiitriteks! Kas sa nõustud? (jah)

Haldjas: Siis korrake võlusõnu pärast mind!

Fizminutka « Kook»

Sõtkume eest koogi tainas

(sõtku kätega kujuteldavat tainast)

Ja vahusta kohev koor

(Imiteeri vispeldamist,

Et oleks olemas kook on suur ja maitsev

(Nad näitavad kätega suurt ringi, silitavad kõhtu,

Et ta meeldiks kõigile!

(Siruta käed ette, peopesad rusikas, pöial üles).

Haldjas toob kasti transformatsioonimuusika juurde.

Haldjas: Poisid, mis selles kastis on? Vaatame? Ava kast!

Lapsed avavad karbi ja näevad põllesid ja mütse.

Haldjas: Mis see on? (see on kondiitri vormiriietus)

Haldjas: Pane mütsid ja põlled pähe ning asu kondiitriärisse tööle!


Haldjas: Kuidas meil läheb "küpsetada" meie kook, Millest? (taignast, plastiliinist)

Milline kooki teeme"küpsetada"? (maasikas, šokolaad, puuvili jne). Siis võta endale sobiv taignatükk, mina võtan maasika oma.

Haldjas: Kuidas me skulptuurime kook? Mis kujuga koogid saavad? (õpetaja juhib laste tähelepanu koogi pilt) (laste vastused).

Õpetaja võtab laste vastused kokku ja näitab erinevaid lamestamisvõtteid (peopesade vahel lamedaks teha, pardal lamedaks teha, taignarulliga rullida).

Haldjas: Millised imelised koogid tegime! (Kontrollige kõige korralikumaid). Nüüd paneme oma koogid kokku üheks ilusaks kook!


Lapsed tulevad üles ja heidavad pikali "Corzhi"üksteise peal taldrikul.

Haldjas: Kuidas me saame kaunistada oma kook? (laste vastused). Ja ma tean, et Tanya nukk armastab üle kõige murakaid ja vaarikaid. Kas saame kaunistada marjakook? (jah) Sirutame siis sõrmi.

Sõrmede võimlemine « Marjad»

Filiaalist Ma eemaldan marjad, (Sõrmed on lõdvestunud, rippuvad allapoole. Teise käe sõrmedega silitage igat sõrme põhjast kuni tipuni, justkui eemaldaksite kujuteldava marja.).

Ja ma kogun selle korvi. (Tõsta mõlemad peopesad enda ette.). Tuleb täis korv, (Katta üks peopesa, paadiks volditud, teise ka volditud peopesaga.).

Ma proovin natuke. (Üks volditud peopesa jäljendab korvi, teine ​​kätt

Ma söön veel natuke

(Muuda kujutlusvõime marjad ja pista need suhu.)

Tee koju saab olema lihtne! (Imiteerides jalgu, keskmine ja nimetissõrmed mõlemal käel "jookse minema" nii palju kui võimalik).


Õpetaja näitab pilte, millega vaarikate ja murakate pilt.

Haldjas: Millest me skulptuurime? marjad? (plastiliinist). Mis värvi plastiliini me vajame? (punane, lilla, must). Võtke endale vajalikku värvi plastiliinitükk.

Haldjas: Vaata vaarikaid. Mis kujuga on tegemist? Vaata lähemalt, mis on vaarikates erilist? (koosneb väikestest pallidest). Kuidas saab vaarikaid teha? (tee esmalt väikesed pallid).

Õpetaja näitab tehnikaid vaarikate voolimine. Millal marjad on valmis, haldjas pakub kaunistamiseks marjakook. Lapsed kaunistavad.

Haldjas: Kui ilus saime koogi kätte! (Märgi kõige usinamad poisid). Aga midagi on meie peal Kooki ei jätku? Mis peaks puhkusel olema sünnipäevatort(küünlad). Mõtleme välja, millest saame küünlaid teha? (kokteilikõrred).


Haldjas: Ja nüüd on aeg õnnitleda meie sünnipäeva tüdrukut!

Lapsed kannavad tort nukule. Nad õnnitlevad teda sünnipäeva puhul ja puhuvad koos temaga küünlaid.

Haldjas: Poisid, nukk Tanya soovib teada, miks te kannate nii ilusaid mütse ja põllesid? (sest meist said kondiitrid) Kes on kondiitrid? (laste vastused). Kus kondiitrid töötavad? (laste vastused).

Haldjas: Poisid, ma olen maiustuste haldjas ja ma ei saa teid jätta ilma millegi magusata!

Ütleb võlusõnu “Konfetto, vahukommid, šokolaad, marmelaad! Buum!" ja võtab karbist välja kommikoti.

Haldjas: Noh, ma pean minema! Hüvasti!


Teemakohased väljaanded:

Visuaalsete tegevuste kvartaalne planeerimine teises juuniorrühmas. Joonistamine ja skulptuur Kujutav kunst on eelkooliealistele lastele üks huvitavamaid tegevusi. Joonistamine ja skulptuur on lemmikkunstivormid.

Visuaalsete tegevuste kokkuvõte esimeses juuniorrühmas (modelleerimine) “Päike” Eesmärgid: arendada laste oskust nimetissõrme vajutavate liigutustega plastiliini papile määrida; kasvatada huvi töö vastu.

Keskmise rühma lastele mõeldud õppetegevuste kokkuvõte visuaalsetes tegevustes (joonistus) “Köögiviljad” Eesmärgid. Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng. värvidega eksperimentaalsete tegevuste käigus: -suhtluse ja interaktsiooni arendamine.

GCD kokkuvõte kunstilise ja visuaalse tegevuse kohta keskmises rühmas "Härmas mustrid" Eesmärk: tutvustada lastele ebatavalist joonistustehnikat - niiditrükki, avardada nende arusaamist loodusest talvel. Eesmärgid: Hariduslik:.

Visuaalsete tegevuste õppetegevuste kokkuvõte (keskmise rühma lastele) "Mitmevärvilised liblikad" Programmi sisu: Laiendage teadmisi.

Seotud väljaanded